Instalacja Google Play w Windows 11
Uwaga!! Brak wsparcia już dla tej metody, oficjalna strona na GitHub została usunięta, wkrótce postaram się opisać na blogu alternatywną metodę. Podejrzenie malware w skrypcie!
Windows 11 obsługuje aplikacje na Androida, ale obecnie ograniczony jest ograniczony do korzystania z Amazon Appstore . Jest sposób, aby uruchomić Sklep Google Play na komputerze z systemem Windows 11. Jeśli uruchamialiśmy już aplikacje z Androida przez sklep Amazonu. w systemie Windows 11 możemy przejść od razu do instalacji Google Play, należy jedynie mieć zainstalowany Amazon AppStore. Sklep Amazon Appstore możemy pobrać ze sklepu Microsoft Store.
Od lutego 2022 r. aplikacje na Androida są dostępne w stabilnym kanale systemu Windows 11, ale tylko w Stanach Zjednoczonych. Jeśli mamy Windows 11 to spełniamy wymagania dotyczące uruchamiania aplikacji na Androida. Zanim zaczniecie, sprawdźcie, czy nie są dostępne aktualizacje systemu Windows, jeśli są, to zainstalujcie je. Komputer z systemem Windows 11 musi mieć włączoną wirtualizację sprzętu. Windows 11 zasadniczo uruchamia Androida na maszynie wirtualnej, dlatego jest to konieczne. Możemy sprawdzić, czy w komputerze jest włączona wirtualizacja. Żeby to zrobić, otwieramy Menadżera zadań przez naciśnięcie p. p. myszki na Start paska zadań Windows i wybranie z menu kontekstowego Menadżer zadań. Dalej przechodzimy w nim do zakładki Wydajność. Tutaj patrzymy czy opcja wirtualizacji jest włączona.
Jeśli wirtualizacja sprzętu nie jest włączona to musimy to zrobić w oprogramowaniu układowym UEFI (BIOS) komputera. W przypadku systemów z układami AMD musimy odszukać opcję AMD-V w opcjach i przestawić na włączone (Enabled). Dla układów Intela będzie to VT-X . Upewniamy się jeszcze czy mamy najnowszą wersje Microsoft Store, w sklepie przechodzimy do zakładki "biblioteka" i aktualizujemy wszystko. Jeśli coś uaktualniliśmy, to zanim przejdziemy dalej, to zrestartujmy komputer.
Instalacja Google Play
Zaczynamy od uruchomienia "Terminala Windows", uruchamiamy go, przez klikniecie Start paska zadań Windows p. p. myszy i wybranie z menu kontekstowego opcji terminala z uprawnieniami administratora. Uruchomimy w nim skrypt, dzięki czemu będziemy mogli zainstalować Google Play. Przechodzimy do strony GitHub gdzie mamy instrukcje w języku angielski i skrypt, kopiujemy go i wklejamy do terminala.:
iex((New-ObjectSystem. Net. WebC1ient) . Down10adString( https : // ps. microsoft-
toolbox.workers. dev• ) )
Otworzy się okno "Przybornika Windows". Z niego instalujemy Sklep Google Play dla Windows 11., przewijamy w dół okna i wybieramy odpowiednią opcję.
Następnie z powrotem w oknie PowerShell może być konieczne włączenie platformy maszyny wirtualnej, jeśli była wyłączona. Wpisujemy „yes”, aby kontynuować. Teraz podsystem Windows dla Androida zostanie zastąpiony nowym pakietem. Wcześniej zapiszmy wszystko, bo komputer zostanie zresetowany, po resecie musimy powtórzyć proces ze skryptem od początku. Po ponownym wpisaniu skryptu otworzy się okno, aby kontynuować, wpisujemy w mim z klawiatury "P".
Po pobraniu pliku musimy wprowadzić ścieżkę pliku w Terminalu Windows. Najprościej jest otworzyć lokalizacje pobranego pliku i po kliknięciu niego p. p. myszki wybrać opcję "kopiuj jako ścieżkę". Po skopiowaniu wklejamy lokalizacje do Terminala.
Teraz stary podsystem Windows dla Androida zostanie usunięty, a w jego miejsce zostanie zainstalowana nowa wersja.
Musimy czekać na zakończenie działania skryptu i pozostawić okno ustawień nowego podsystemu też do końca działania skryptu w terminalu. Na sam koniec będziemy mogli znaleźć Sklep Google Play w menu Start wraz z innymi aplikacjami.
Teraz możemy zalogować się do Sklepu Play za pomocą swojego konta Google i instalować aplikację ze sklepu Google Play. Aplikacje ze Sklepu Play pojawiają się w menu Start wraz z aplikacjami z Amazon Appstore i Windows.
Artykuł na licencji Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)
Komentarze
Prześlij komentarz