Automatyczne logowanie się do Windows 10 / 11

  Aby móc zwłączyć automatyczne logowanie się w Windows 10 / 11 musimy ustawić „DevicePasswordLessBuildVersion” na „0” w rejestrze Windowsa. Po wykonaniu tej czynności możemy uruchomić okno „netplwiz”, odznaczyć „Użytkownicy muszą wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, aby korzystać z tego komputera” i podać hasło do swojego konta. System Windows 10 /11 zaloguje Cię wtedy automatycznie.

Zanim jednak zaczniemy, musicie zdawać sobie sprawę z zagrożenia bezpieczeństwa, jakie to za sobą niesieAutomatyczne logowanie potencjalnie ujawnia poufne dane każdemu, kto ma fizyczny dostęp do naszego komputera, będzie miał pełną kontrolę administracyjną, co oznacza, że ​​może odzyskać twoje hasło Microsoft, jeśli tego chce. Stamtąd może łatwo uzyskać dostęp do swojego konta Microsoft i wszystkiego, co tam przechowywane.
Jeśli jednak pomimo zagrożenia zdecydujecie się na włączenie automatycznego logowania, to przede wszystkim zalecam zrobić to na koncie lokalnym w systemie, nie na koncie Microsoft.

Włączamy opcję pomijania logowania

System Windows 10 /11 nadal obsługuje automatyczne logowanie — opcja jest domyślnie wyłączona. Będziemy musieli użyć Edytora rejestru (Regedit), aby zmienić w nim kilka rzeczy, aby ponownie go włączyć. Możemy też po prostu pobrać i użyć gotowego hacka rejestru "Automatyczne logowanie", dzięki czemu ustawicie wszystko szybko, przez podwójne klikniecie go i w dalszym kroku dodanie go od razu do rejestru Windows.

Zaczynamy od uruchomienia okna "Uruchamianie" w Windows przez klikniecie skrótu klawiaturowego " Win + R" i wpisanie w nim "regedit” dalej potwierdzamy w oknie "OK" lub wciskamy na klawiaturze klawisz "Enter".

 

Przechodzimy do następującego adresu, kopiując go i wklejając go do paska adresu w edytorze:

Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\PasswordLess\Device

Możemy też przejść do pożądanego adresu na piechotę, odnajdując go w Rejestrze. jeśli sie okaże, że nie mamy w rejestrze klucza "PasswordLess" to musimy go stworzyć lub skorzystać od razu z hacka rejestru, o którym już wspomniałem. Klucz tworzymy klikając prawym przyciskiem myszko na podklucz "CurrentVersion" i wybieramy z menu kontekstowego "Nowy" i następnie "Klucz". Klucz nazywamy "PasswordLess", zatwierdzamy jego powstanie klawiszem "Enter". Teraz w nim tworzymy klucz "Device" klikając na niego tak jak wyżej podczas tworzenia klucza "PasswordLess". Przechodzimy do "stworzonego "Device", w nim po prawej stronie edytora w oknie klikamy prawym p.myszki i wybieramy opcję:

 Nowy >> Wartosć DWORD (32 - bitowa)

Nadajemy jej nazwę "DevicePasswordLessBuildVersion".


Klikamy teraz dwukrotnie na "DevicePasswordLessBuildVersion", zmieniamy dane wartości z "2" na "0", a następnie zatwierdzamy "OK".


Zmiana wartości z 2 na 0 umożliwia automatyczne logowanie. To wszystko, zamykamy edytor rejestru i restartujemy komputer.

Gotowy hack rejestru, który włącza opcje automatycznego logowania

Jeśli nie chcemy ręcznie manipulować rejestrem, możemy użyć gotowego pliku REG, aby automatycznie zastosować zmianę opisaną wyżej. Wystarczy pobrać plik:


W folderze znajduje się również hack rejetru, który wyłącza automatyczne logowanie, jeśli będziemy chcieli w przyszłości cofnąć zmiany. Plik jest spakowany w formacie ZIP, bez problemu wyodrębnicie go bez dodatkowych narzędzi w Windows. Po podwójnym kliknięciu na plik l. przyciskiem myszki otrzymamy okienko z ostrzeżeniem, że pliki REG mogą być szkodliwe dla komputera , co jest prawdą, nie mniej wspomniany tutaj gotowiec nie jest w żadnym stopniu szkodliwy i nie spowoduje niczego złego. Potwierdzamy w okienku jego użycie "Tak".



Włączamy automatyczne logowanie

Kolejnym krokiem jest włączenie logowania lokalnego. Naciskamy skrót klawiatury:

Windows + R

Otworzymy okno uruchamiania jak w kroku wyżej, wpisujemy w nim "netplwiz", zatwierdzamy "OK" lub "Enter" na klawiaturze.

Wybieramy swoje konto, odznaczamy pole obok "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić  nazwę użytkownika i hasło", a następnie klikamy na "Zastosuj".


W następnym ekranie, jeśli wybierzemy opcje "Dodaj" i dodamy konto lokalne do automatycznego logowania się, to musimy wprowadzić swoją nazwę użytkownika i hasło. Jeśli jednak używamy konta Microsoft do logowania się do systemu Windows, musimy podać hasło Microsoft. To wszystko – gotowe. Następnym razem, gdy ponownie uruchommy komputer, automatycznie zalogujemy się bezpośrednio na wybrane konto.

Poradnik opracowany przez Andrzej Świech (Illidan) ©® 01.11.20222
Artykuł na licencji Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Instalacja Windows 11 na komputerach, które nie spełniają wymagań

Uruchamianie serwera multimedialnego DLNA w Windows 7 -11

Powrót do Windows 10 z Windows 11