BSoD (Blue Wcreen of Death) na żądanie

Niebieski ekran na żądanie

jeśli mamy zamiar się pobawić i wywołać BSoD na żądanie jako niewinny żart, sztuczkę w celu wkręcenia znajomych, że komputer uległ awarii. Poniżej pokaże jak to wykonać, system będzie po wykonaniu udawał zawieszenie, gdy przytrzymamy klawisz "CRT" i wciśniemy dwa razy klawisz "Scroll Lock".

Zaczynamy od uruchomienia "Edytora Rejestru" w Windows, w tym celu naciskamy na klawiaturze skrót klawiaturowy "Win + R" i przywołujemy w lewym dolnym rogu okno "Uruchamiania", w nim wpisujemy polecenie "regedit", zatwierdzamy je klawiszem "Enter" na klawiaturze lub w oknie poleceniem "OK".



Jeżeli nasza klawiatura podłączana jest przez port USB to otwartym "Edytorze rejestru" przechodzimy do klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\kbdhid\Parameters

Możemy go odszukać ręcznie, przeglądając drzewo "HKEY_LOCAL_MACHINE" w edytorze,  lub kopiując jego ścieżkę powyżej i wklejając w pole wyszukiwania edytora, przejście zatwierdzamy po wklejeniu klawiszem "Enter" na klawiaturze.


Teraz po prawej stronie "Edytora" ww folderze "Parameters" tworzymy nowy klucz, klikamy na puste pole w oknie prawym przyciskiem myszki i wybieramy "Nowy", dalej "DWORD(32- bitowa)"


Teraz nadajemy nowo utworzonemu kluczowi nazwę ""CrashOnCtrlScroll", po zmianie nazwy klikamy na nasz nowy klucz dwukrotnie lewym przyciskiem myszki i w oknie, które się nam pokaże zmieniamy "Dane Wartości" z "0" ma "1". Zmiany zatwierdzamy w oknie "OK". Gotowe, teraz by wywołac nasz "BSoD (Blue Screen of Death)" przytrzymujemy klawisz "CRT" i wciskamy dwukrotnie klawisz "Scroll Lock".

Jeżeli zaś posiadamy klasyczną klawiaturkę podłączaną poprzez port PS/2 przechodzimy pod klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\i8042prt\Parameters

Dalej robimy wszystko tak jak w kroku dla klawiatury USB w folderze "Parameters".
Przed wywołaniem  "BSoD" zapiszmy wszelkie dokumenty, nad którymi pracujemy i pozamykajmy  programy, w których pracujemy, gdyż po wyświetleniu "BSoD’a" będziemy musieli zrestartować  system.

Jeżeli  system restartuje się bez wyświetlania "BSoD" (domyślne ustawienie w W10) w poleceniu "Uruchom" po naciśnięciu klawiszy "WIN + R"|  wpisujemy komendę:

"SystemPropertiesAdvanced"




Dalej przechodzimy do  "Ustawienia" w polu "Uruchamianie i odzyskiwanie":



Odznaczamy  pozycję "Automatycznie uruchom ponownie".



Potwierdzamy w oknie "OK" . Gotowe.

Poniżej, jakby się komuś nie chciało od "reki" wszystkiego robić co opisane wyżej, przygotowałem gotowy hack rejestru, który musimy tylko pobrać, wypakować i dodać do rejestru przez podwójne klikniecie niego.

Pobierz

Porada do Windows XP- 11.


Poradnik opracowany przez Andrzej Świech (Illidan) ©® 02.12.2022

Artykuł na licencji Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uruchamianie serwera multimedialnego DLNA w Windows 7 -11

Powrót do Windows 10 z Windows 11

Instalacja Windows 11 na komputerach, które nie spełniają wymagań