Rejestrator kroków to aplikacja pomagająca w rozwiązywaniu problemów na urządzeniu przez rejestrowanie czynności wykonywanych wówczas, gdy wystąpił problem w Windows. Zarejestrowane kroki można następnie przesłać do specjalisty pomocy technicznej, udostępnić na forum itp. gdzie można uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemu. Rejestrator kroków nie rejestruje wpisywanego tekstu (na przykład haseł), z wyjątkiem klawiszy funkcyjnych i klawiszy skrótów. Niektóre aplikacje, jak gry na pełnym ekranie, mogą nie być dokładnie rejestrowane. Opcja jest dostępna w Windows 7-11.
Aby uruchomić narzędzie, to najszybciej wystarczy kliknąć pole wyszukiwania w Windows dostępne na pasku zadań, lub po kliknięciu ikonę "Start" Windowsa i wpisać w nim "Rejestrator problemów" i uruchomić wyszukane narzędzie z listy wyszukiwania.
Po uruchomieniu narzędzia zaczynamy rejestrację przez naciśnięcie na opcje "Rozpocznij nagrywanie".
Zanim zaczniemy rejestracje problemu, możemy wpierw kliknąć na ikonę "Ustawienia" aplikacji.
Możemy tu określić, gdzie będzie zapisany plik wyjściowy po naciśnięciu "Przeglądaj..." Ustawiamy przechwytywanie ekranu, czy ma być włączone i określamy liczbę zdjęć przechwytywania ekranu do wykonania. Wszystkie zmiany zatwierdzamy, przez klikniecie "OK" w oknie ustawień.
Powyżej w przykładzie, po wybraniu gdzie ma być zapisany plik źródłowy, w kolejnym oknie nadajemy jego nazwę i określamy format zapisu do pliku "ZIP" czy "XML". Nagrywanie możemy spauzować przez naciśnięcie opcji "Wstrzymaj nagrywanie". Kończymy nagrywać przez opcję "Zatrzymaj i przejrzyj".
Po wybraniu opcji zatrzymania nagrywania zostanie utworzony plik zapisu we wcześniej zdeklarowanym miejscu w opcjach aplikacji. W naszym przykładzie jest to pulpit Windows.
Teraz tak przygotowaną plik/paczkę możemy przesłać do pomocy technicznej czy udostępnić na forum, czy znajomemu. Plik możemy też przejrzeć samemu, w tym celu musimy wypakować paczkę, lub kliknąć nią, jeśli to lik "XML".
Otworzony plik wygląda jak na zdjęciu poniżej w przeglądarce:
Poradnik opracowany przez Andrzej Świech (Illidan) ©® 30.12.2022
Artykuł na licencji Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)
Komentarze
Prześlij komentarz