Wyłączenie ekranu blokady w Windows 8 / 10 / 11 bez korzystania z "Zasad grupy"


Gdy przestajemy korzystać z komputera pracującego pod kontrolą systemu Windows, po niewielkim czasie automatycznie uruchomiony zostanie ekran blokady. To usługa, której zadaniem jest ochrona naszego konta, przed próbą korzystania z niego przez inne osoby, do czasu naszego powrotu. Jeśli nikt poza nami nie ma dostępu do komputera, na którym pracujemy, możemy wyłączyć ekran blokady. Możemy wyłączyć ekran blokady za pomocą szybkiego hackowania rejestru Windows. Po wprowadzeniu tej poprawki Windows zawsze będzie przechodził bezpośrednio do monitu o podanie hasła, pomijając nowy ekran blokady.

Wyłączenie ekranu blokady

Jeśli nie mamy ochoty ręcznie edytować rejestru, to możecie pobrać gotowe pliki rejestru, przygotowane przeze mnie i możecie je od razu zaimportować do Waszego rejestru w Windows. Po wszystkim ekran blokady będzie wyłączony, lub włączony, jeśli ponownie zechcecie go przywrócić.

Pobierz haki rejestru



Po pobraniu wypakowujemy pliki z archiwum ".ZIP". Otwieramy pobrany plik, przez dwukrotne klikniecie niego, aby wyłączyć ekran blokady na komputerze (plik o nawie "Wyłączenie ekranu blokady.reg"). Po zaimportowaniu pliku wszystko gotowe, nie trzeba w tym przypadku ponownie uruchamiać komputera. Jeśli chcemy później przywrócić ekran blokady, klikamy dwukrotnie plik "Włączenie ekranu blokady.reg".


Ręczna edycja rejestru

Jeśli chcemy ręcznie edytować rejestr, postępujemy zgodnie z instrukcjami zawartymi niżej. Zaczynamy od otwarcia edytora rejestru. Możecie to zrobić na kilka sposobów, ale najszybszym będzie przywołanie okna "Uruchamianie" przez skrót klawiaturowy "Windows + R", w oknie wpisujemy "regedit" i zatwierdzamy "Enterem" na klawiaturze lub "OK" w oknie. Po otwarciu edytora przechodzimy do klucza rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Personalization



Do klucza możemy przejść na piechotę, rozwijając daną gałąź rejestru lub możecie skopiować adres wyżej i wkleić w pole adresowe edytora zatwierdzić przejście "Enterem". Powinna nam się wyświetlić od razu "Personalizacja" w edytorze. Jeśli nie przechodzimy do klucza "Personalizacja" i nie widzimy go, rozwijając gałąź rejestru, to musimy utworzyć klucz o nazwie "Personalizacja" w kluczu "Windows", klikamy na "Windows" p. p. myszki i wybieramy z listy polecenie:

Nowy >>  Klucz >> Personalizacja

Klikamy prawym przyciskiem myszy w prawym okienku i tworzymy nową wartość "DWORD (32 - bitowa)" o nazwie "NoLockScreen".




Klikamy dwukrotnie wartość "NoLockScreen" i wprowadzamy wartość 1.


Zamykamy edytor rejestru. Gotowe, nie musimy restartować komputera.

Aby ponownie włączyć ekran blokady w przyszłości, usuwamy wartość "NoLockScreen" z rejestru lub ustawiamy zamiast "1" wartość "O".


Powiązany artykuł:

Wyłączenie ekranu blokady Windows 8 / 10 /11 za pomocą edytora lokalnych zasad grupy

Poradnik opracowany przez Andrzej Świech (Illidan) ©® 28.07.2023

Artykuł na licencji Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Instalacja Windows 11 na komputerach, które nie spełniają wymagań

Uruchamianie serwera multimedialnego DLNA w Windows 7 -11

Powrót do Windows 10 z Windows 11