Wyłączenie ekranu blokady Windows 8 / 10 /11 za pomocą edytora lokalnych zasad grupy


Gdy przestajemy korzystać z urządzenia pod kontrolą systemu Windows 8 / 10 / 11, po krótkim czasie automatycznie uruchomiony zostanie ekran blokady. Jest to usługa, której zadaniem jest ochrona naszego konta, przed próbą korzystania z niego przez inne osoby, do czasu naszego powrotu. Jeśli nikt poza nami nie ma dostępu do komputera, na którym pracujemy, możemy wyżej wymienioną usługę wyłączyć. W tym poradniku pokażę Wam jak to zrobić za pomocą edytora lokalnych zasad grupy. Można to jeszcze zrobić za pomocą edytora rejestru Windows, zainteresowanych tą metodą spraszam do poradnika niżej:

Wyłączenie ekranu blokady w Windows 8 / 10 / 11 bez korzystania z "Zasad grupy"




Zaczynamy od wywołania edytora zasad grupy, czyli  "GPEDIT".  Do uruchomienia edytora wykorzystamy Uruchamianie" w Windows, klikamy na skrót klawiaturowy:

Windows + R


Wpisujemy w okno "gpedit.msc", zatwierdzamy "Enterem" lub "OK" .  Po otwarciu edytora  przechodzimy w "Konfigurację komputera" i dalej w  "Szablony administracyjne".


Kolejny krok to przejście w:

 Panel sterowania >> Personalizacja


W prawej części okna przechodzimy teraz do opcji "Nie wyświetlaj ekranu blokady". Podwójnym kliknięciem l. p.  myszy wywołujemy okno tej opcji.


Zaznaczamy tutaj opcję "Włączone", zatwierdzamy zmiany przez opcje "Zatwierdź" w oknie i zamykamy je. Na koniec jeszcze musimy zrestartować komputer. Gotowe. Jeśli zechcemy cofnąć zmiany, to robimy wszystko jak wyżej, tylko ze w oknie zaznaczamy opcje "Nie skonfigurowano" lub "Wyłączone".



Poradnik opracowany przez Andrzej Świech (Illidan) ©® 29.07.2023

Artykuł na licencji Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Instalacja Windows 11 na komputerach, które nie spełniają wymagań

Uruchamianie serwera multimedialnego DLNA w Windows 7 -11

Powrót do Windows 10 z Windows 11